08 czerwca 2016 09:35 | Aktualności

Dzień Matki 2016

Dzień Matki 2016 r.  - Mamy na Medal

Tradycją Samorządowej Szkoły Podstawowej w Będzyminie jest organizowanie uroczystego Dnia Matki dla mam wszystkich uczniów. Dzień ten jest jednym z najwdzięczniejszych świąt obchodzonych przez  uczniów naszej szkoły. W tym roku   uroczystość ta odbyła się po raz kolejny w Sali OSP. 24 maja na zaproszenie uczniów i nauczycieli wszystkie mamy przybyły , aby obejrzeć przygotowany przez dzieci pod opieką nauczycieli, program słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wierszy i piosenek  podkreślających wyjątkowy charakter tego dnia. Gościem honorowym uroczystości była                Pani Aneta Goliat – Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin.  Każdy uczeń był zaangażowany w program i pokazał próbkę swoich umiejętności artystycznych. Wszystkie mamy były zachwycone występami swoich dzieci. Były dumne ze swoich pociech. Uśmiech na ich twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości. Występujące dzieci wzbudziły wśród nich duże wzruszenie i emocje. Niejednokrotnie widoczne były łzy szczęścia. Trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły dzieci w przygotowanie uroczystości zostały  miło i szczerze przyjęte przez mamy. Niespodzianką całego programu było nałożenie przez dzieci na szyje swoim mamom medali z napisem Najlepsza Mama oraz wręczenie kwiatów. Miłe życzenia dla obecnych na Sali mam złożyła również Pani Burmistrz podkreślając fakt, że wzruszyła ją ta Akademia bowiem sama jest mamą i bardzo ten dzień przeżywa. Po akademii mamy zostały podjęte przez nauczycieli uroczystym obiadem. Był to jeden z piękniejszych dni w życiu szkoły. Te krótkie chwile spędzone w Sali OSP z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech; uczniów, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte oraz nauczycieli, dla których ten dzień, ta uroczystość, obecność wszystkich mam,  to radość z dobrze wypełnianych obowiązków, potrzeby i  ważności szkoły w środowisku lokalnym.

Życzymy naszym drogim mamom dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

Dzień Matki 2016