25 stycznia 2017 12:20 | Aktualności

Choinka 2017 r.

Choinka szkolna  z tradycją w tle.

W sobotę - 14 stycznia 2017 roku, od godziny 17-ej, sala OSP w Będzyminie zaczęła wypełniać się gośćmi. Wszyscy śpieszyli, aby wziąć udział w tradycyjnej Szkolnej Choince: obejrzeć występy uczniów SSP Będzymin, pobawić się przy dźwiękach muzyki, powspominać, porozmawiać. Choinka szkolna to jedno z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, rodziców a także  dziadków, którzy licznie przybyli by podziwiać swoje wnuczęta.  Do szkoły w Będzyminie  uczęszczają uczniowie z Będzymina, Rozwozina, Siemcich, Rzężaw i Kruszewa.  Tę szkolną uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Burmistrz Aneta Goliat, księża parafii Poniatowo – Krzysztof Stępniak i Arkadiusz Sikorski, Pani Beata Zaborna - sołtys m. Będzymin oraz Prezes OSP Będzymin Pan Mirosław Bartczak.

Zebranych przywitał i całą uroczystość poprowadził Dyrektor SSP Będzymin Pan Piotr Budzich. Na początku uczniowie szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym pod okiem swoich nauczycieli. W tym roku ostała przedstawiona Jasełka oraz piosenki bożonarodzeniowe a następnie najmłodsi z oddziału przedszkolnego oraz    klasy I ,wystąpili z programem poświecony zbliżającym się Dniom Babci i Dziadka. Wszystkie występy wywoływały burzę oklasków, wielką radość, a u niektórych, szczególnie dziadków, pojawiły się łzy  . Po występach dzieci zaczęła się zabawa taneczna dla wszystkich. Tylu tańczących i bawiących się  sala OSP w Będzyminie gości tylko przy okazji Choinki Szkolnej. Dzieci i rodziców nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać. Co jakiś czas z mikrofonu płynęły również życzenia dla nauczycieli, rodziców i dziadków. Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie około 19-ej Mikołaja. Najmłodsi uczestnicy imprezy z niecierpliwością czekali na swoją paczkę a rodzice, dziadkowie i  goście zostali przez Mikołaja obdarowani cukierkami. Dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem . Paczki przygotowała Rada Rodziców.

To był piękny wieczór dla wszystkich. Dzięki niemu wszyscy wiedzą i maja świadomość jak ważne są tego typu Uroczystości dla całej społeczności lokalnej - uczniów , nauczycieli, rodziców, dziadków. Choinka Szkolna  to Uroczystość łącząca pokolenia i nikt nie wyobraża sobie, aby zabrakło jej w kalendarzu szkolnym.

Dyrektor szkoły  oraz Rada Pedagogiczna serdecznie dziękują Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniach i organizacji choinki.

Choinka 2017