08 sierpnia 2017 10:22 | Aktualności

Dzień Matki 2017 r.

Dzień Matki 2017 r.  – Kocham Cię Mamo

Tradycją Samorządowej Szkoły Podstawowej w Będzyminie jest organizowanie uroczystego Dnia Matki dla mam wszystkich uczniów. To najwdzięczniejszy i pełen miłości świąteczny dzień obchodzony uroczyście przez  uczniów naszej szkoły. W tym roku   uroczystość ta odbyła się 25 maja. Na zaproszenie uczniów i nauczycieli wszystkie mamy przybyły , aby obejrzeć przygotowany przez dzieci pod opieką nauczycieli, program słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wierszy i piosenek  podkreślających wyjątkowy charakter tego dnia. Każdy uczeń był zaangażowany w program i pokazał próbkę swoich umiejętności artystycznych. Mamy były zachwycone występami swoich dzieci. Uśmiech na ich twarzach, gromkie brawa i duma świadczyły o tym. Występujące dzieci wzbudziły wśród mam duże wzruszenie i emocje czego wyrazem były łzy szczęścia. Trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły dzieci w przygotowanie uroczystości zostały  miło i szczerze przyjęte przez mamy. Uczniowie z okazji Dnia Matki obdarowali swoje mamy upominkiem w postaci kubków z okolicznościowym nadrukiem  oraz kwiatami doniczkowymi, aby posadzone w ogródkach przypominały o miłości i wdzięczności dzieci za trudy wychowania i codzienną troskę. Miłe życzenia dla obecnych na Sali mam złożył również Dyrektor Szkoły Pan Piotr Budzich podkreślając jak ważną osobą w życiu każdego człowieka jest matka i podziękował mamom za przybycie oraz bardzo dobrą współpracę mam ze szkołą, bo to najczęściej one przybywają na spotkania tzw. wywiadówki i one utrzymują stały kontakt ze szkołą w trosce o swoje dzieci.

Po akademii mamy zostały podjęte, przygotowanym osobiście przez nauczycieli, uroczystym obiadem. Dzień Matki to zawsze  jeden z piękniejszych dni w życiu szkoły. Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech; uczniów, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte oraz nauczycieli, dla których ten dzień, ta uroczystość, obecność mam wszystkich uczniów od tzw. zerówki do klasy VI,  to radość z dobrze wypełnianych obowiązków, potrzeby i  ważności szkoły w środowisku lokalnym.

Życzymy naszym drogim mamom dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

Dzień Matki 2017 r.