19 stycznia 2018 20:17 | Aktualności

Choinka szkolna 2018 roku SP Będzymin

W sobotę - 13 stycznia 2018 roku, o godzinie 17-ej w sali OSP w Będzyminie rozpoczęła się tradycyjna Choinka Szkolna. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, rodziców a także  dziadków, którzy licznie przybyli by podziwiać swoje wnuczęta.  Do szkoły w Będzyminie  uczęszczają uczniowie z Będzymina, Rozwozina, Siemcich, Rzężaw i Kruszewa.  Tę szkolną uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Burmistrz Aneta Goliat oraz radna Rady Miejskiej w Żurominie Pani Anna Manelska.

Zebranych przywitał i całą uroczystość poprowadził Dyrektor Szkoły Podstawowej w  Będzyminie Piotr Budzich. Na początku uczniowie szkoły zaprezentowali się w barwnym programie artystycznym przygotowanym pod okiem swoich nauczycieli. Były piosenki, wiersze , okolicznościowe scenki , tańce, występy instrumentalne. Wszystkie występy wywoływały burzę oklasków i salwy śmiechu. Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie  Mikołaja. Uczestnicy imprezy z niecierpliwością czekali na swoją paczkę. Najmłodsze dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.  Paczki przygotowała Rada Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Gabrielą Janusz.

Po występach dzieci zaczęła się zabawa taneczna dla wszystkich. Tylu tańczących i bawiących się  sala OSP w Będzyminie gości tylko przy okazji choinki.  Dzieci i rodziców nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać. Co jakiś czas z mikrofonu płynęły życzenia zachęcające do udziału w zabawie nauczycieli, rodziców i dziadków.  To był piękny wieczór dla wszystkich. Dzięki niemu wiemy jak ważne są tego typu Uroczystości dla całej społeczności - uczniów , nauczycieli, rodziców, dziadków. Choinka Szkolna  to Uroczystość łącząca pokolenia i nikt nie wyobraża sobie, aby zabrakło jej w kalendarzu szkolnym.

Dyrektor szkoły  oraz Rada Pedagogiczna serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach i organizacji choinki.

Choinka 2018 r.